STIIL

Elustiil, moestiil, kunstistiil, muusikastiil, tööstiil, sõidustiil, tantsustiil...stiilipidu. Aga mis on siis õigupoolest stiil ja stiilne?  Võõrsõnastikust leiame selgituse, et stiil on “kindlaviisiline esitus-, väljendus-, kujundus- või sooritusviis, töötamisviis, isikupärane käitumis- ja elamislaad. Stiilne on ühtlast stiili ilmutav, stiilinõudeile vastav, harmooniline.

Virumaa Teataja kutsus kokku toimetuse töötajatest koosneva stiilikomisjoni, et leida üles Lääne-Virumaa inimesed, kes oma eripärase välimusega kaaskodanike silma rõõmustavad. Komisjoni töö oli vaieldamatult raske, sest kui on miski, mille üle ei vaielda, siis on see maitse. Stiil kui nähtus, viis millegi esitamiseks, väljendamiseks, kujundamiseks või sooritamiseks tuli võtta juppideks ja panna uuesti kokku. Viimaks jõudis komisjon tõdemuseni: stiili meie inimestel jagub!

Athena kooli kunstiõpetaja Anne Pajula ütleb, et valib selga, mis talle meeldib. Et aegade jooksul on teda kõnetanud mitmesugused värvid ja materjalid, on nüüd kapis valik üsna suur. “Armastan sooja ja eelistan mugavust. Tahan end riietes tunda vabalt ja kindlalt,” kõneleb Pajula.
Suur osa tema riietest ja kottidest on järelturult, kuid ta ostab neid ka poest. Jalanõud tulevad siiski enamasti kauplusest. Üldiselt kannab ta riideid nii kaua kui vähegi võimalik ja paneb need siis kappi, et “ükskord veel kanda”.
Kuid on ka asju, mis Anne Pajula garderoobist puuduvad: teksad ja tossud. “Mine tea, võibolla kunagi,” ütleb ta.
Virumaa Teataja (6.10.2018)

Fotod: Virumaa Teataja (Meelis Mailbaum).

Eelmine
hooaja avasündmus
Järgmine
TEGUS SÜGIS Athenas

2 vastust

Email again:
VbPHKXZRsBWevIin 30. november 2019
ulsUrItHWj
okuCWjwleYPMscFD 30. november 2019
XyxeqSUIaOVuolPL