EELKOOLI KUNSTIRING (5-7 aastased).
Neljapäeviti kell 18 - 19. Juhendab õp. Alge Sard.
Maalime ja joonistame.
Looming on sild maailma tunnetamisel, tundmaõppimisel ja avardamisel. Läbi erinevate kunstitegevuste (maalimine, joonistamine, meisterdamine) innustub laps ümbritsevat uurima ja ennast kunsti kaudu väljendama. Tunnis on õpilased dialoogis õpetajaga, kes loob usaldusliku töökeskkonna, julgustab ja toetab lapsi nende tegevustes. Kunstitund koosneb erinevatest etappidest: sissejuhatus, keskendumine, praktiline töö, tegevuste põhjendus ja arutelu. Kasutame eakohaseid materjale ja töövahendeid (akvarellid, kattevärvid, voolimismaterjalid).

MAALIMINE JA JOONISTAMINE (1-2 klass).

Neljapäeviti kell 14 - 15.30. Juhendab õp. Anne Pajula.
Õpime tundma värve ja nende kasutamist eneseväljenduslikes loovtöödes. Tutvume akvarell-, guašš- ja pastellmaaliks vajalike vahendite ja võtetega. Õpime tundma joont kui kujutamisvahendit ja katsetame erinevaid joonistustarbeid. Eesmärk on sisendada eneseusku ja julgustada eneseväljendust.

MAALIMINE JA JOONISTAMINE (3-6 klass).

Neljapäeviti kell 16 - 17.30. Juhendab õp. Alge Sard.
Maalime, joonistame, õpime tundma kompositsiooni aluseid ja tutvume kunstiajalooga. Teostame erinevates tehnikates ja loometöid. Igal õpilasel valmib portfoolio loometöödest. Meie eesmärk on toetada noore isiksuse kujunemist kunsti kaudu.

MAALIMINE JA JOONISTAMINE (6 - 12 klass).

Kolmapäeviti kell 17 - 18.30. Juhendab õp. Alge Sard.
Maalime, joonistame, tutvume kompositsiooni alustega, uurime kunstiajalugu. Loometöös ühendame teooria ja praktika. Praktiseerime erinevaid kunstitehnikaid ja väljendusvõimalusi (akrüülmaal, pastellmaal, tušimaal, söe- ja pliiatsijoonistus, krokii. Meie eesmärk on avardada noorte võimalusi edaspidiste valikute tegemisel (elukutsevalik, hobid).

MAALIMINE JA JOONISTAMINE (7-12 klass).

Reedeti kell 14 - 19. Juhendab õp. Anne Pajula.
Õpime ja harjutame silma ja käe koostööd joonistusülesannete lahendamisel. Õpime selgeks klassikalise joonistamise, perspektiivi, kompositsiooni, värviõpetuse ja maalitehnikate reeglid ja võtted, mis on heaks eelduseks kunstiõpingute jätkamisel. Õpime valikuid tegema, looma reegleid, kujundama mängu. Julgustame loovat mõtlemist ja enda tunnete ning emotsioonide väljendamist kunstilise kujundi abil. Eesmärk on õpetada analüüsima oma tööd ja leidma lahendusi oma ideede mõjusaks esitluseks, kujundada maitset, sisendada eneseusku ja julgustada loovat mõtlemist.

NÜÜDISKUNST (7-12. klass).

Esmaspäeviti kell 16.30 - 18.30. Juhendab Õp. Alge Sard.

Rakendame nüüdisaegseid ja klassikalisi kunstimaailma väljendusvahendeid: ristmeedia (mixed media), fotograafia, digitaalkunst, tegevuskunst, installatsioon. Praktilist tegevust täiendavad kunstiteooriate uurimine ja analüüs. Olulisel kohal tööprotsessis on õpilaste loominguline visandiplokk (sketchbook). Noored kunstnikud teostavad mõtestatud kunstiprojekte. Eesmärk on võimaldada noortel kaasa rääkida kunsti-ja kultuurielus, aidata loomingu kaudu mõtted ja ideed visualiseerida ning laiale vaatajaskonnale nähtavaks teha.

ANIMATSIOON (2 - 6. kl)

Esmaspäeviti kell 14 - 15.30. Juhendab Õp. Alge Sard.
Paneme pildid liikuma!
Uurime, mida tähendab mõiste animatsioon (animàtió).
Animatsioon on multimeedium, kus on ühendatud kunst ja tehnika. Mõtleme välja filmistsenaariumi, joonistame ideed paberile (storyboard, flip book, koomiks), meisterdame stuudiokujunduse ja voolime filmitegelased (pisiplastika). Lisaks kunstnikutööle kasutame põnevaid arvutiprogramme (stop motion animation) ja innovatiivseid IT-lahendusi (mobiilne tööjaam), mis võimaldavad loomingulised ideed "ellu äratada" ja visualiseerida. Inspireerivad projektipäevad toovad Athena kooli tuntud filmitegijad ja kunstnikud, kes tutvustavad enda maailmatasemel tunnustatud animafilme ning viivad läbi         sisukaid meistriklasse lastele ja noortele.

KUNSTITÖÖKODA (1.-6. klass)

Teisipäeviti kell 14.15 - 15.45 (1-2. kl), 16 - 17.30 (3-6. kl) Juhendab õp. Kristi Leppik.
Töökoja tundides tutvume erinevate materjalide ja tehnikatega: vill ja viltimine, kips, savitööd, paber ja erinevad paberivormimise tehnikad, templid. Samas ei unusta vormimänge tasapinnal,ehk siis lihtsalt värvi, pintslit ja pliiatseid.1-2 klass: rõhk peamiselt vormil ja materjalil erinevate tehnikate omandamisel. 3-6 klass: püüame materjali idee teenistusse panna. Selleks uurime lisaks erinevatele tehnikatele ka põgusalt tegevuskunsti valdkondi, kus kunstilist objekti asendab kunstiline tegevus. Tulemusest tähtsamaks saab tegevus ise, sest tegelik õppimine ja mõtestamine leiab aset jooksvalt, protsessi käigus.

DISAINITÖÖKODA (6.-12. klass).

Kolmapäeviti kell 15.30 - 18.30. Juhendab õp. Eliko Kajak.
Lehekülg on täiendamisel!